پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
اگر جوش می‌زنید این مواد غذایی را نخورید :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197639365
1401/05/25

اگر جوش می‌زنید این مواد غذایی را نخورید

یک متخصص تغذیه گفت: برخی مشکلات پوستی در انسان به نوع تغذیه نیز بستگی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. سمیرا مرادی اظهار کرد: همه ما بعضی روزها که به آینه نگاه می‌کنیم، چیزی را می‌بینیم که دوست نداریم. شاید جوش‌هایی را می‌بینید که یادآور روزهای دبیرستانتان هستند، خشکی مزمن پوستتان در حال شدیدتر شدن است یا کبودی زیر چشم‌هایتان به همه می‌گوید که خواب کافی نداشته‌اید. 
وی با اشاره به این‌که وجود چین‌وچروک می‌تواند نشان‌دهنده‌ این باشد که رژیم‌ غذایی شما دارای الکل و شکر بسیار بالایی است، عنوان کرد: اگر چروک‌ها منحصراً روی پیشانی‌تان هستند، ممکن است که شکر عامل ایجاد آن‌ها باشد. مرادی افزود: براساس بررسی ناحیه‌ای صورت، پیشانی شما به سیستم گوارشی‌تان مربوط است، پس اگر خوراکی‌های شیرین زیادی در رژیم‌ غذایی‌تان وجود دارد که در عملکرد باکتری‌ها در روده‌ شما اختلال ایجاد می‌کند، این مسئله می‌تواند به ایجاد چین‌وچروک در پیشانی شما منجر شود. 

این متخصص تغذیه عنوان کرد: فکر می‌کنید علت جوش صورت چیست؟ جوش صورت می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که رژیم‌ غذایی‌تان شامل موادغذایی با شاخص گلیسمي ‌بالایی است. وی ادامه داد: اگر شما با مشکل جوش صورت مواجه‌اید، باید رژیم ‌غذایی‌تان را عامل آن بدانید، اگر نان سفید یکی از مواد اصلی فهرست خواروبارتان است، تعجبی ندارد که پوست‌تان پاک و خالی از جوش نباشد. شاخص گلیسمي ‌بالای نان صبحانه و ساندویچ ناهارتان بر میزان قند خون و انسولین اثر می‌گذارد، پس باید به‌جای آن‌ها از غلات کامل و سبوس‌دار استفاده کنید. 

مرادی با اشاره به اینکه وجود حلقه‌های تیره زیر چشم می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که در رژیم ‌غذایی‌تان به‌اندازه‌ کافی آب مصرف نمی‌کنید، تصریح کرد: همیشه راه از بین بردن سیاهی دور چشم استراحت شبانه طولانی نیست، ممکن است که حلقه‌های تیره‌ای که با آن مواجه‌اید، بیشتر مربوط به حفظ آب در بدنتان باشد، یعنی آب کافی مصرف نمی‌کنید.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: فراموش نکنید که وضعیت پوست فقط به خوراکی‌هایی که می‌خورید مربوط نیست و نوشیدنی‌ها نیز روی آن تأثیر می‌گذارند، حتماً میزان توصیه‌شده‌ دو لیتر آب در روز را مصرف کنید و با آبرسانی به پوست و هیدراته نگه‌داشتن بدن‌تان، آن لکه‌های کبود آزاردهنده را از بین ببرید. 

وی با اشاره به این‌که خشکی پوست می‌تواند نشان‌دهنده‌ این باشد که در رژیم ‌غذایی‌تان سدیم بسیار زیادی وجود دارد، بیان کرد: نمک باعث حفظ آب در بدن و خشک‌شدن پوست‌تان می‌شود که دلیل دیگری است که نشان می‌دهد باید مصرف سدیم خود را کاهش دهید، زیرا باعث خشک‌شدن پوست‌تان می‌شود. مرادی افزود: وقتی نمک زیادی در رژیم‌ غذایی‌تان وجود دارد، بدن با تلاش برای حفظ آب، سعی در جبران بیش از حد آن دارد و این فقط باعث داشتن گونه‌های پف‌کرده نمی‌شود و علاوه‌بر آن باعث می‌شود پوستي خشک و ترک‌خورده داشته باشید. 

این متخصص تغذیه با اشاره به این‌که پوست چرب می‌تواند نشان‌دهنده‌ این باشد که در رژیم ‌غذایی‌تان لبنیات بسیار زیادی وجود دارد، عنوان کرد: اگر چربی پوستتان بیش ‌از حد زیاد شده و هر روز با رطوبت و چربی بیش ‌از حد پوست روبه‌رو هستید، شاید به این دلیل است که بیش‌ از حد لبنیات می‌نوشید.

وی با اشاره به این‌که اگزما می‌تواند نشان‌دهنده‌ این باشد که در رژیم ‌غذایی شما پروتئین حیوانی بسیار بالایی وجود دارد، بیان کرد: بخش قرمز و ناهمواری که دچار خارش پوست شده، اگزماي پوستی است که شما نباید اجازه بدهید که اگزما برای مدتی طولانی ادامه پیدا کند و با چند ترفند غذایی ساده می‌توانید از شر آن خلاص شوید./انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.