رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز، اعلام کرد که عملیات اجرایی برای ساخت اولین تصفیه‌خانه لوکال (محلی) در باغ‌های قصردشت و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان خبر داد. 
مسعود زارعی ظرفیت این تصفیه خانه را ١٠٠ لیتر بر ثانیه و ٨٦ ..." />
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
آغاز ساخت اولین تصفیه‌خانه لوکال در باغ‌های شیراز :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197655452
1401/11/04

آغاز ساخت اولین تصفیه‌خانه لوکال در باغ‌های شیراز

 رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز، اعلام کرد که عملیات اجرایی برای ساخت اولین تصفیه‌خانه لوکال (محلی) در باغ‌های قصردشت و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان خبر داد. 
مسعود زارعی ظرفیت این تصفیه خانه را ١٠٠ لیتر بر ثانیه و ٨٦٠٠ مترمکعب در شبانه روز اعلام و خاطرنشان کرد که این اقدام با هدف تامین بخشی از نیاز باغ‌های محدوده قصردشت شیراز به آب، احداث می‌شود. او با اشاره به کمبود ٦٠٠ لیتر بر ثانیه آب برای آبیاری فضای سبز شیراز، اضافه کرد: استفاده از پساب فاضلاب و آب‌های خاکستری برای تامین بخشی از آب مورد نیاز حفظ و نگهداری باغ‌ها و فضای سبز شهری در دستور کار شهرداری شیراز قرار گرفته است. رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با تاکید بر لزوم حفظ باغ‌های شیراز با استفاده از ابزارها و روش‌های گوناگون، گفت: امروز شاهد دوگانگی وظایف میان مناطق شهرداری با ستاد باغ‌ها هستیم لذا باید در شرح وظایف چگونگی حفظ باغ‌ها و صیانت از آنها تجدیدنظر شود. 
زارعی همچنین در خصوص میزان تخریب باغ‌های شیراز هم گفت: این تخریب‌ها در یک پروسه زمانی ٢٠ ساله در حال انجام بوده و خشکسالی نیز بهانه خوبی برای توجیه این خشک کردن‌ها بوده است.
این عضو شورای شیراز، ضمن تاکید بر لزوم تعریف جرائم بسیار سنگین برای کسانی که در مسیر خشک کردن باغ‌ها گام بر می‌دارند، خاطرنشان کرد: جرائم کنونی نه متناسب است نه بازدارنده.رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز تاکید کرد: ستاد باغ‌ها به جای اقدماتی که بیشتر جنبه شهرسازی دارد به سمت صیانت از باغ‌ها گام بر می‌دارد.
 /انتهای متن/
مشاهده : (51) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.