تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ننه‌سرما جا خوش كرد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197656561
1401/11/17

ننه‌سرما جا خوش كرد

برف و باران در راه فارس

انتشار اطلاعیه سطح نارنجی هواشناسی در استان

اداره‌کل هواشناسی فارس با انتشار اطلاعیه سطح نارنجی نسبت به بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید، بارش برف در مناطق شمالی، ارتفاعات مرکزی و شرقی و کولاک برف در شمال غرب و ارتفاعات نیمه شمالی این استان هشدار داد. مدیرکل هواشناسی فارس اعلام کرد: این سامانه جدید بارشی از ظهر دوشنبه ۱۷ بهمن در نیمه شمالی مناطق غربی و مرکزی استان آغاز مي‌شود.
مسعود حقیقت ادامه داد: همچنین سه‌شنبه ۱۸ بهمن این سامانه جدید در استان به‌ویژه مناطق غرب، شمال‌غرب و مرکزی و برای چهارشنبه ۱۹ بهمن هم در نیمه شمالی به ویژه سپیدان فعال است. حقیقت اضافه کرد: اثر مخاطره همچون لغزندگی جاده‌ها به ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی،‌ آب‌گرفتگی معابر، مه‌گرفتگی و کاهش دید، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها در نیمه شمالی و نواحی غربی، سیلابی‌شدن مسیل‌ها، اختلال در تردد شهری و جاده‌ای، آسیب به سازه،‌ بارش تگرگ در نقاط مستعد و سقوط بهمن در نواحی کوهستانی وجود دارد.
مدیرکل هواشناسی فارس تاکید کرد: احتیاط در سفرهای برون‌شهری، لایروبی کانال‌ها و آب‌راه‌ها و عدم تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از پرواز با هواپیماهای آموزشی و گلایدر، پرهیز از کوهنوردی، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و انجام موارد پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارات احتمالی وزش شدید باد توصیه مي‌شود. همچنین اداره کل هواشناسی فارس با توصیف سامانه دوم که با کاهش دما و یخبندان در استان به ویژه نیمه شمالی مناطق مرکزی و شرقی همراه است، هشدار داد. حقیقت تاکید کرد: این سامانه از عصر چهارشنبه ۱۹ بهمن آغاز مي‌شود و تا شنبه ۲۲ همین ماه ادامه دارد. وی اضافه کرد:‌ نوع مخاطره همچون کاهش محسوس دما به‌طور میانگین بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد در نیمه شمالی استان و کاهش محسوس دما به طور میانگین بین 5 تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد در نیمه جنوبی استان وجود دارد. همچنین ‌به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ، سوخت کافی در سفرهای برون‌شهری به ویژه در نواحی کوهستانی، محافظت و عایق بندی لوله‌ها و تاسیسات آب، استفاده از ضد یخ در ماشین‌آلات،‌ مدیریت در مصرف سوخت و حامل‌های انرژی به‌ویژه گاز، پرهیز از صعود و عدم اسکان در ارتفاعات توصیه مي‌شود.
 /انتهای متن/
مشاهده : (56) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.