تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
چرا باید کشک بخوریم؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197656612
1401/11/17

چرا باید کشک بخوریم؟

با کاهش مصرف لبنیات در جامعه می توان کلسیم لازم بدن را با کشک تامین کرد. هروقت اسم میان‌وعده می‌آید، ذهن‌مان به سراغ چیپس و پفک و تنقلات ناسالم می‌رود، حتی در بهترین حالت اگر دنبال خوراکی‌های سالم باشیم، میان وعده هایی مثل میوه و آجیل را در برنامه غذایی خود می‌گذاریم اما کمتر کسی کشک را به عنوان یک میان وعده سالم انتخاب خواهد کرد.
در حالی که کشک های تنقلاتی جدید منبع خوبی برا ی تامین کلسیم بدن هستند. آن هم در شرایطی که مصرف شیر و مواد لبنی به دلیل قیمت بالا در جامعه کم شده است .

درمان پوکی استخوان
کشک یکی از اعضای خانواده لبنیات است که کمتر به آن توجه شده‌است. کلسیم کشک های تنقلاتی جدید از شیر هم بیشتر است برای همین مهم ترین مصرف درمانی کشک، پیشگیری از بروز یا پیشرفت بیماری پوکی استخوان است؛ میزان مناسب کلسیم، فسفر و نسبت این دو ماده مغذی در ترکیب کشک، موجب پیشگیری از پوکی استخوان می‌شود.

بهبود عملکرد مغز
مصرف کشک یک روش موثر برای حفظ آرامش اعصاب است و به بهبود عملکرد مغز کمک می کند. همچنین کشک برای کاهش استرس و اضطراب بسیار مفید است.

کمک به تناسب اندام و لاغری
حدود 55 درصد کشک را پروتئین و آمینو اسیدها تشکیل می دهد و همه ما به خوبی با اهمیت این ماده غذایی برای کمک به تناسب اندام و بدن سازی، آشنایی داریم.مصرف کشک می تواند یک منبع عالی برای دریافت پروتئین مورد نیاز باشد و به همین دلیل به تناسب اندام شما کمک می‌کند. همچنین کشک هیچ گونه مواد قندی ندارد، پس برای افرادی که به دنبال رژیم غذایی سالم هستند، مفید است.با خوردن کشک شما احساس سیری خواهید کرد و اشتهای شما کاهش می‌یابد برای همین است که متخصصان تغذیه این ماده غذایی را برای لاغری توصیه می‌کنند.

بالابردن قدرت سیستم ایمنی بدن
همه ما به‌خوبی می‌دانیم که برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری‌های مختلف، باید قدرت سیستم ایمنی بدن بالا باشد.کشک خشک دارای میکروارگانیسم‌های زنده است. این میکروارگانیسم‌ها برای سلامت بدن بسیار ضروری هستند و وجود آن‌ها باعث بالارفتن قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شود.
 /انتهای متن/
مشاهده : (40) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.