تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
افزایش ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌های بوشهر به ۱۰۰هزار متر مکعب :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197659829
1401/12/27

افزایش ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌های بوشهر به ۱۰۰هزار متر مکعب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: با تلاش‌های انجام‌شده در دولت سیزدهم ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌های این استان از ۳۵ به ۱۰۰هزار مترمکعب افزایش یافته است.
ابوالحسن عالی اظهار کرد: تا قبل از استقرار دولت مردمي ‌ایران قوی ۳۵هزار مترمکعب آب در شبانه‌روز از طریق سه سایت آب‌شیرین‌کن در این استان تامین می‌شد که با توجه به اجرای پروژه‌های تعریف‌شده امروز بالغ بر ۱۰۰ هزار مترمکعب آب از طریق ۱۰ سایت تامین می‌شود.
وی با اشاره به اینکه استان بوشهر از لحاظ تاسیس آب‌شیرین‌کن‌ها رتبه نخست کشور را از آن خود کرده است، افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، ۲۴۰ هزار مترمکعب کل ظرفیت آب تولیدی بوشهر از طریق آب‌شیرین‌کن‌ها در قالب ۲۰ سایت در شهرستان‌های ۱۰گانه استان است که پیش‌بینی می‌شود ۱۴۰ هزار مترمکعب از سهمیه باقی‌مانده آب تولیدی آب‌شیرین‌کن‌ها تا سال ۱۴۰۴ وارد مدار بهره‌برداری شود.
عالی یادآور شد: با وارد مدارشدن بخشی از آب‌شیرین‌کن‌های در دست اجرا به مدار تولید و افزایش ظرفیت تولید آب از این واحدها، تابستان سال گذشته با وجود اینکه استان با سخت‌ترین شرایط بارشی در نیم قرن گذشته روبه‌رو بود اما با تنش‌های آبی سال ۹۷ روبه‌رو نشد.
وی ادامه داد: با توجه به وضعیت مناسب بارشی و وارد مدارشدن پروژه‌های مختلف آب‌شیرین‌کن در سال‌جاری، انتظار می‌رود استان بوشهر با کمترین تنش آبی، تابستان پیش رو را پشت‌سر بگذارد اما این شرایط باعث نمي‌شود که مشترکان آب نسبت به مدیریت مصرف بی‌توجه باشند.
عالی احداث یک‌سری از خطوط انتقال از سدهای استان بوشهر ازجمله سد تنگ ارم و ارغون و نوسازی و توسعه خطوط انتقال آب در بعضی از شهرستان‌ها را از جمله دیگر برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر عنوان کرد و گفت: با وارد مدارشدن این خطوط قبل از تابستان سال آینده انتظار می‌رود تنش‌های آبی در این حوزه کمتر شود./انتهای متن/
مشاهده : (20) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.