تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
بليط نيست! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197659902
1401/12/28

بليط نيست!

کمبود بلیط ها از یک ماه گذشته دیده شده و روز به روز این کمبودها بیشتر از قبل به چشم می خورد.
بلیط برای سفرهای نوروزی به شدت کم است و مسافران برای تهیه بلیط سردرگم هستند. وزیر راه و شهرسازی از همان ابتدایی که بحث کمبودهای بلیط نوروزی مطرح شد صحبت‌هایی در خصوص افزایش ۱۵ درصدی ناوگان‌های حمل و نقل انجام داد؛ اما با توجه به اینکه روزهای پایانی سال را سپری می‌کنیم شاهد کمبود بلیط در تمام بخش‌های حمل و نقل عمومی هستیم.
در حوزه حمل ونقل جاده‌ای داریوش باقر جوان گفت: اکنون برای تمامی مسیرها، بلیط اتوبوس وجود دارد و مسافران هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری می‌توانند بلیط تهیه کنند.
به گفته مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری، در صورتی که مسافری نتوانست بلیط پیدا کنند، می‌تواند با مراجعه به بخش رزرواسیون در لیست انتظار برای تهیه بلیط قرار بگیرد و در صورت تکمیل شدن ظرفیت اقدام به انجام سفر و یا سرویس فوق العاده کنند.
وی ادامه داد: به هیچ عنوان عدم فروش بلیط توسط رانندگان یا شرکت‌های حمل ونقل مسافری را تأیید نمی‌کنم و اکنون تمامی تشکل‌ها و بخش‌های صنفی برای خدمات دهی به مسافران نوروزی اعلام آمادگی کرده‌اند.
باقر جوان اظهار كرد: در صورتی که شرکت‌های حمل ونقلی یا رانندگان برای تهیه لوازم یدکی یا سوخت مشکل دارند با اعلام نیاز خود می‌توانند آنها را اعلام کنند.
مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری تاکید كرد: در حال حاضر ۸ هزار دستگاه اتوبوس با متوسط ظرفیت ۳۲ نفر و ۲۴ هزار دستگاه مینی بوس با ظرفیت ۱۷ نفر و ۳۳ هزار دستگاه سواری کرایه پلاک عمومی با ظرفیت سه نفر برای ایام نوروز در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان كرد: با توجه به تشدید تحریم‌ها، امسال نسبت به سال گذشته تعداد ناوگان حمل و نقل با کاهش روبرو شده است.
همانطور که در ابتدای گزارش گفته شد کمبود بلیط فقط مختص ناوگان اتوبوس رانی نیست بلکه در حوزه ریلی نیز این موضوع به چشم می‌خورد.
مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم رونمایی از ۵۰۰ ناوگان حمل و نقل ریلی باری تاکید کرد که با محدودیت ناوگان حمل و نقل مسافری به دلیل فرسودگی ناوگان مواجه هستیم.
مهرداد بذرپاش تاکید کرد: دولت قبل به جای تعمیر ناوگان‌های فرسوده آنها را از دور خارج کرده است و این کمبودهای امروز را رقم زده و دولت سیزدهم تلاش دارد تا ناوگان‌های فرسوده را تعمیر و حتی ناوگان‌های نو مسافری را به این بخش ریلی اضافه کند تا دیگر شرمنده مردم در بخش کمبودهای مسافری نباشیم و مشکلات حمل و نقل ریلی مسافری نیز برطرف شود.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیشترین میزان تقاضای سفر به مشهد مقدس است، گفت: به شرکت راه آهن ابلاغ کردیم که ظرفیت حمل و نقل ریلی مسافری مشهد ۱۵ درصد افزایش یابد.
بذرپاش با تاکید بر اینکه کسی بلیط‌ها را نگه نمی‌دارد، گفت: این بلیط‌ها برای عرضه و فروش به مسافران است و به مردم قول می‌دهیم در حد توان خود بلیط‌ها را آماده کنیم ولی علت اینکه برخی نتوانسته اند بلیط قطار تهیه کنند به دلیل تقاضای بسیار زیاد سفر با قطار است.
یکی دیگر از مشکلات مسافران نوروزی موضوع کمبود بلیط در بخش حمل و نقل هوایی است در همین رابطه جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفته است: قیمت بلیط هواپیما کنترل شده و در چارچوب دامنه نرخ مصوب فروخته می‌شود.
این مسئول تاکید کرد: عامل گرانفروشی ایرلاین‌ها نیستند و بازیگران و نرم‌افزارهای موبایلی دلیل گرانفروشی بلیط هواپیما هستند.

وی اعلام کرد: شرکت‌های هواپیمایی از تمامی ظرفیت‌های خود برای جابه‌جایی مسافران استفاده می‌کنند و هیچ افزایش قیمتی وجود ندارد و این سخن که پروازهای داخلی کاهش یافته و شرکت‌ها به پروازهای خارجی روی آورده اند را به صورت کامل تکذیب می‌کنم چرا که مجوز در بخش هوایی به ۶۵۰ مورد رسیده است.
این روزها نه تنها در بخش اتوبوس بلکه بخش ریلی و هواپیمایی هم کمبود بلیط دیده می‌شود و وضعیت نابسامانی دارد چرا که در همه سایت‌های فروش بلیط حتی یک بلیط هم موجود نیست باید دید تقاضا زیاد است یا اینکه کمبود بهانه‌ای برای گرانی قیمت ناوگان‌های حمل و نقل خواهد بود.
 /انتهای متن/
مشاهده : (22) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.