تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در جریان سفر دوم رئیس جمهوری به استان بوشهر رقم خورد " افتتاح و اجرای ۱۷۶۸ میلیارد تومان پروژه تأمین و انتقال برق و نخستین سامانه مدیریت انرژی دربوشهر :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197659942
1401/12/28

در جریان سفر دوم رئیس جمهوری به استان بوشهر رقم خورد " افتتاح و اجرای ۱۷۶۸ میلیارد تومان پروژه تأمین و انتقال برق و نخستین سامانه مدیریت انرژی دربوشهر

وزیر نیرو: نظام هوشمندسازی توزیع برق یکی از مؤلفه‌های ضروری امروز کشور است که در این زمینه استان بوشهر پروژه‌های خوبی را در حال پیشرفت دارد

رسیدن به دانش بومی و استفاده از توان تخصصی دانشمندان ایرانی  از بزرگترین دستاوردها می باشد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر: در این سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر ۶۸۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و عملیات اجرایی ۲۰۴ میلیارد تومان پروژه نیز در این بخش آغاز شد

نخستین سامانه مدیریت انرژی EMS بومی کشور در استان بوشهر استقرار پیدا کرده و با استفاده از این سامانه پایش لحظه‌ای و راهبری به موقع انجام می شود

 با دستور رئیس‌جمهور و در جریان سفر دوم دکتر ابراهیم رئیسی به استان بوشهر در آئینی با حضور مهندس علی اکبر محرابیان وزیر نیرو یک هزار و 467 میلیارد تومان پروژه تأمین و انتقال برق در استان بوشهر بهره‌برداری و عملیات اجرایی پروژه‌هایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان نیز آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در جریان بهره برداری از طرح های تأمین و انتقال برق در استان بوشهر، رسیدن به دانش بومی و استفاده از توان تخصصی دانشمندان ایرانی را بزرگترین دستاوردی دانست که در این سفر در جریان افتتاح طرح های اقتصادی تأمین و انتقال برق به منصه ظهور رسید.
محرابیان گفت: وزارت نیرو در حوزه برق برنامه های متنوعی برای رفع ناترازی‌ها، خطوط انتقال و توسعه نیروگاه‌ها دارد.
وزیر نیرو عنوان کرد: نظام هوشمندسازی توزیع برق یکی از مؤلفه‌های ضروری امروز کشور است که در این زمینه استان بوشهر پروژه‌های خوبی را در حال پیشرفت دارد و به دنبال آن قادر خواهیم بود با برق کمتر مصارف بیشتری را تأمین کنیم چرا که این سیستم‌ها امکان مدیریت مصرف را فراهم می‌کند.

تأمین وانتقال برق، یک اولویت اساسی برای استان بوشهر و جنوب کشور
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر نیز  در آئین افتتاح متمرکز این پروژه‌ها در مرکز دیسپاچینگ بوشهر گفت: در طرح‌های تأمین برق افتتاح شده در این سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر ۶۸۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و عملیات اجرایی ۲۰۴ میلیارد تومان پروژه نیز در این بخش آغاز شد.
مهندس یداله حقیقی افزود: علاوه بر این در زمینه توزیع برق نیز ۷۸۲ میلیارد تومان پروژه افتتاح و پروژه‌هایی با پیش بینی سرمایه گذاری ۹۶ میلیارد تومان اجرایی شد.
وی اظهار کرد: با اجرا و بهره‌برداری از ۶ طرح کلان تأمین و انتقال برق در این سفر، تثبیت و پایداری شبکه و تلاش برای تأمین برق صنعتی در جنوب کشور بهبود چشمگیری پیدا کرده است.
حقیقی عنوان کرد: این طرح‌ها شامل احداث پست برق ماهینی، افزایش ظرفیت پست و توسعه کلید خانه ساحل بوشهر، افزایش ظرفیت خط ۶۶ کیلوولت برازجان و خط میاندشت – آبپخش، احداث خط ۶۶ کیلوولت میان دشت– رود حله، پایش و کنترل ۶ ایستگاه و سامانه راهبری مرکز دیسپاچینگ بوشهر است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر اضافه کرد: همزمان با دستور رئیس جمهور عملیات اجرای سه طرح تأمین و انتقال برق شامل ورود و خروج خط چغادک– بوشهر، پست منطقه اقتصادی شمال استان بوشهر و احداث خط ۲۳۰ کیلولت دو مداره منطقه ویژه شمال استان بوشهر در استان بوشهر آغاز شد.
حقیقی با اشاره به طرح‌های توزیع برق در دومین سفر استانی آیت ا... رئیسی به بوشهر، ادامه داد: با مشارکت و همراهی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر چهار پروژه برق‌رسانی به مسکن مهر، نیرورسانی به جزیره فارسی و نیروگاه خورشیدی ۲۰۰ کیلوواتی افتتاح و به بهره‌برداری رسید. 

وی عملیات اجرایی نیرورسانی، توسعه و بهینه سازی شبکه و تأسیسات برق شهری را از پروژه‌های اجرایی شده شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در این سفر عنوان کرد.
مدیر عامل برق منطقه ای فارس و بوشهر اظهار کرد: مهمترین پروژه از لحاظ نبوغ علمی و فن آوری، سامانه راهبری و مدیریت انرژی مرکز دیسپاچینگ بوشهر است که در حفظ پایداری و قابلیت اطمینان شبکه بوشهر بسیار حائز اهمیت است.

استقرار نخستین سامانه مدیریت انرژی EMS بومی کشور در بوشهر
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر گفت: نخستین سامانه مدیریت انرژی EMS بومی کشور در استان بوشهر استقرار پیدا کرده است و با استفاده از این سامانه پایش لحظه‌ای و راهبری به موقع انجام می شود.حقیقی توضیح داد: با توجه به افزایش تعداد پست‌ها و گسترش شبکه فوق توزیع استان بوشهر، نیاز به ایجاد یک مرکز دیسپاچینگ برای جمع آوری اطلاعات و نظارت و راهبری در این استان ايجاد شد که به دنبال آن شرکت برق منطقه‌ای فارس در راستای بهبود مانیتورینگ و کنترل شبکه استان بوشهر اقدام به مناقصه خرید و نصب و راه‌اندازی این مرکز کرد.
وی افزود: سامانه اسکادای راه اندازی شده در شهر بوشهر با اتکا به توانمندی و دانش جوانان و نخبگان داخلی و حمایت از آنها و پذیرش خطر و با تعریف درست و دقیق مسأله، منجر به تولید محصول کاملاً بومی «اولین سامانه مدیریت انرژی (EMS) کشور» شد که برای اولین بار در شهر بوشهر نصب و راه اندازی می گردد. 
این سیستم قابلیت پایش و راهبری 200 دستگاه را دارد که در حال حاضر ۲۹ ایستگاه فوق توزیع استان بوشهر و ۲۷ ایستگاه انتقال از شبکه فارس و بوشهر به وسیله آن مدیریت می شود که به تدریج 20  ایستگاه دیگر به این سیستم اضافه خواهد شد.

آیت‌ا... دکتر سید ابراهیم رئیسی که در قالب دور دوم سفرهای دولت مردمی به استان بوشهر سفر کرد، در آغاز برنامه‌های خود در روز دوم این سفر طی مراسمی از ۱۵طرح بزرگ آب شیرین‌کن‌های مپنا و وحدتیه، خط آبرسانی سیراف جم، آبگیری سدهای اخند و باغان و همچنین پروژه‌های انتقال برق به صورت رسمی بهره‌برداری کرد.
 /انتهای متن/
مشاهده : (23) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.