در گفت‌وگوی بانوان واترپلوئیست فارس با «خبرجنوب» مطرح شد؛ آینده‌ای درخشان در انتظار بانوان فارس در زمینه ورزش‌های آبی

علی جمشیدپور - «خبرجنوب» / تیم واترپلو بانوان فارس با کسب مقام سوم در مسابقات کشوری نشان داد که پتانسیل بالایی د ..." />

تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ایستادن بانوان واترپلوئیست فارس بر سکوی سوم کشور نشانگر رشد ورزش بانوان استان :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197659955
1401/12/28

ایستادن بانوان واترپلوئیست فارس بر سکوی سوم کشور نشانگر رشد ورزش بانوان استان

در گفت‌وگوی بانوان واترپلوئیست فارس با «خبرجنوب» مطرح شد؛ آینده‌ای درخشان در انتظار بانوان فارس در زمینه ورزش‌های آبی

علی جمشیدپور - «خبرجنوب» / تیم واترپلو بانوان فارس با کسب مقام سوم در مسابقات کشوری نشان داد که پتانسیل بالایی در ورزش بانوان وجود دارد و با تدوین برنامه‌ای جامع و کاربردی می‌توان در جهت افتخارآفرینی گام‌های موثری برداشت.سارا روئین یکی از مربیان تیم واترپلو فارس است که پس از کسب مقام‌های متعدد به عنوان بازیکن در لیگ کشوری و همچنین 8 سال فعالیت در عرصه مربیگری واترپلو، در مصاحبه‌ای اختصاصی با «خبرجنوب » از شرایط این روزهای واترپلو بانوان فارس صحبت کرد.
   
سارا روئین : تیم واترپلو بانوان فارس یکی از تکنیکی ترین تیم‌های کشور می‌باشد
در ابتدا بگویید چرا تصمیم به مربیگری گرفتید؟
وقتی که رشته واترپلو را آغاز کردم مربی شنا بودم و به دلیل اینکه تجربه فعالیت در ورزش‌های توپی را نیز داشتم، شناخت بهتری نسبت به دیگران در رابطه با رشته واترپلو که تلفیقی از شنا و ورزش توپی می‌باشد را دارا بودم. همین موضوع و علاقه‌ای که به آموزش دادن داشتم، عاملی شد تا فعالیت در عرصه مربیگری را در کنار ورزشکار بودن ادامه دهم.

سطح واترپلو بانوان فارس در قیاس با دیگر استان‌های کشور چگونه است؟
با حمایت هیات استان و تلاش بچه‌های تیم و کادر فنی، می‌توانم به جرأت بگویم که تیم واترپلو بانوان فارس یکی از تکنیکی ترین تیم‌های کشور می‌باشد. شایان ذکر است در مسابقاتی که اخیرا برگزار شد تیم واترپلو بانوان فارس موفق شد در کشور به مقام سوم دست یابد و این نوید آینده‌ای درخشان  برای بانوان فارس در زمینه ورزش‌های آبی خواهد بود.

می‌توان به کسب مقام اول کشور توسط بانوان فارس امیدوار بود؟
قطعا بله. با برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته در نظر داریم تا نواقص تیم را از بین ببریم و سطح کیفی بچه‌ها را ارتقا بخشیم تا به لطف خدا، حمایت مسئولین استان و هیات و همچنین تلاش و پشتکار بچه‌های تیم، مقام اول کشوری را به دست بیاوریم.

حمایت از جانب مسئولین چگونه بوده است؟
ببینید برای هر جلسه تمرین در رشته واترپلو به کل محوطه استخر احتیاج است و با تمرینات رشته شنا فرق دارد. به همین دلیل اگر حمایت‌های هیات استان نبود نمی‌توانستیم جلسات تمرینی را به صورت مرتب برگزار کنیم.از جانب مسئولین ورزشی استان، سانس‌هایی که در اختیار اداره ورزش و جوانان بوده را در اختیار تیم واترپلو قرار داده اند که این امر نیز به موفقیت هرچه بیشتر تیم واترپلو بانوان فارس کمک کرده است. البته نکته مهمی که در اینجا باید عنوان کنم این است که در چند سال گذشته ورزش بانوان نشان داده که اگر مورد توجه قرار گیرد می‌تواند در کسب مقام و مدال از آقایان نیز پیشی بگیرد و این مهم نیازمند نگاه ویژه مسئولین به بخش بانوان و احداث یا نوسازی مجموعه تخصصی ورزشی بانوان برای ورزشکاران حرفه‌ای می‌باشد.

صحبتی باقی مانده؟
شایسته است در پایان از دیگر مربیان تیم، فاطمه ساریخانی و نیلوفر سخندانی همچنین تمامی کسانی که ما را در راه رسیدن به اهدافمان همراهی می‌کنند کمال سپاس را داشته باشم.
   
حوریه عرب: مشکلات که وجود دارد اما نمی‌تواند از پیشرفت ما در واترپلو جلوگیری کند
حوریه عرب بازیکن 20 ساله تیم واترپلو بانوان فارس است که در این دوره از مسابقات به همراه تیم فارس مایه سربلندی استان شده كه در رابطه با رشته واترپلو به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد؛

 نحوه آشنایی شما با واترپلو چگونه بوده است؟
در ابتدا در تیم شنا فعالیت داشتم و به واسطه یکی از مربیانم با واترپلو آشنا شده و در این رشته ورزشی فعالیت خود را آغاز کردم.

چه مقام‌هایی در رشته واترپلو کسب کرده‌اید؟
از سال 1395 که به صورت حرفه‌ای واترپلو را آغاز کرده ام هر سال عناوین دوم و سوم کشوری را کسب کرده ام.

درس خواندن در کنار ورزش حرفه‌ای کار بسیار سختی است. چگونه از پس این دو برآمدید؟
برنامه همیشگی من این بود که هر روز از صبح تا عصر مدرسه بودم و بعد از آن در تمرینات واترپلو شرکت می‌کردم و بعد از تمرین به خانه آمده و استراحت می‌کردم و درس خواندنم هم موکول می‌شد به صبح زود قبل از رفتن به مدرسه. شرایط سخت بود و هست اما وقتی با عشق کاری را انجام می‌دهید مشکلات و سختی‌هایش هم برای شما لذت بخش است. 

مشکلاتی که در واترپلو با آن درگیر هستید چیست؟
مشکلات که وجود دارد اما به آن اندازه نیست که بتواند از پیشرفت ما در واترپلو فارس جلوگیری کند.

کلام پایانی؛
لازم است به نوبه خودم از مربیانم فاطمه ساریخانی و سارا روئین به خاطر از خودگذشتگی که دارند و تمام وقت خودشان را به تیم اختصاص داده اند تشکر کنم. همچنین از حمایت‌های هیات استان سپاسگزارم. در پایان می‌خواهم دست پدر و مادرم را برای تمامی سختی‌هایی که در مسیر رسیدن من به موفقیت متحمل شده اند ببوسم.
   
آلما اسماعیلی: واترپلو را برای رسیدن به جایگاه‌های برتر ادامه خواهم داد 
آلما اسماعیلی دیگر بازیکن تیم واترپلو فارس در رده‌های سنی است که با 14 سال سن، نیمی از عمر خود را در ورزش‌های آبی گذرانده است.

از کجا با واترپلو آشنا شدید؟
معمولا ورزشکارانی که به واترپلو روی می‌آورند قبلا در شنا فعالیت داشته اند. بر همین اساس من هم ورزش را با شنا آغاز کرده و سپس به واترپلو روی آوردم.

چگونه موفق به کسب نایب قهرمانی در کشور شدید؟
با تلاش و پشتکار بچه‌های تیم و زحمت‌های مربیان به این مقام رسیدیم. البته باید بگویم که وقتی هفت روز هفته تمرین می‌کنیم و از تفریح و خیلی چیزهایی که همسن‌هایم دارند می‌گذریم برای رسیدن به هدفی مشخص توقع این نتیجه نیز خارج از انتظار نیست. گرچه باید اول می‌شدیم اما حریفمان که تیم تهران است به دلیل دارا بودن شرایط بهتر موفق به کسب مقام قهرمانی مسابقات شد.

انگیزه شما برای کنار آمدن با سختی‌ها در ورزش چیست؟
بی شک اصلی ترین دلیل عشق به ورزش و داشتن هدف است. لذا برای دست یافتن به اهداف باید از خوشی‌ها گذشت و روزهای سختی را پشت سر گذاشت تا به موفقیت رسید.

چه برنامه‌هایی برای آینده دارید؟
درس خواندن که در اولویت قرار دارد و بعد از آن هم واترپلو را تا جایی که در توانم باشد برای رسیدن به جایگاه‌های برتر ادامه خواهم داد.

اگر بخواهید به همسن‌های خودتان پیشنهاد بدهید واترپلو را انتخاب کنند چه می‌گویید؟
ابتدا باید یک شناخت کلی از این رشته داشته باشند. به طور مثال واترپلو نیاز به تبحر داشتن در شنا دارد و انرژی زیادی می‌طلبد. از دیدگاه من این رشته خاص تر از رشته‌های دیگر است و اگر کسی بتواند در آن فعالیت داشته باشد متوجه این خاص بودن می‌شود.

صحبت پایانی؛
جا دارد تا از حمایت‌های خانواده و مربیانی که بیشتر نقش دوست را با بچه‌های تیم ایفا کردند تشکر ویژه‌ای داشته باشم. همچنین از حمایت‌های هیات استان برای رسیدن به این جایگاه سپاسگزارم.
 

 /انتهای متن/
مشاهده : (22) بار
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.